Szamba Betonowe - Dowóz i montaż w rejon miasta Poznań i okolic

Pewnie wielu z pośród nas zastanawia się czy szambo w czasie zimy nie zamarznie? Zamarznięte szambo bowiem mogłoby stać się problemem dla tych, którzy z niego korzystają, bowiem mogłoby dojść również do zamarznięcia odpływów. To jest natomiast katastrofalne w skutkach i doprowadzić by mogło do zamarznięcia także rur odpływowych i następnie ich rozerwania. Niemniej jednak, odpowiednio wykonane szambo, to znaczy wykonane zgodnie z normami, nie może zamarznąć.

Przede wszystkim wynika to z faktu, że szamba betonowe osadzane są na odpowiedniej głębokości w ziemi. To gwarantuje ciągły dostęp do nieco cieplejszych miejsc, które zapobiegają zamarznięciu szamba, bez względu czy miejscem montażu jest Konin czy też inna miejscowość. Prócz tego sama izolacja jest potrzebna tylko i wyłącznie w momencie, gdy chcemy wybudować szambo z tworzywa sanitarnego. Wówczas owszem, może dojść do zamarznięcia zbiornika, a co za tym idzie również do niebezpiecznej sytuacji z rurami. Dlatego właśnie szambo z PCV jest bardziej narażone na zamarzanie. W takim przypadku trzeba stosować przede wszystkim stabilne i trwałe szamba betonowe, co z pewnością zapewni trwałe oraz stabilne działanie szamba nawet przy bardzo niskich temperaturach. Zdarzały się już przypadki, że szamba betonowe wytrzymywały kilkunastodniowe mrozy, które przekraczały nawet minus dwadzieścia stopni Celsjusza, zdarzały się również przypadki, że szamba z tworzywa takich obciążeń temperaturowych nie wytrzymywały.

Firma Eko-Trans posiada odpowiednie certyfikaty temperaturowe, podparte badaniami. Firma ta działa w miejscowości Konin, w której przeprowadzała już wiele instalacji głębinowych, które z powodzeniem wytrzymywały bardzo niskie temperatury. Zatem podsumowując, w szambach betonowych, nie ma żadnej konieczności stosowania dodatkowych mat izolujących oraz termicznych. Jest to po prostu zbędne. Warto jednak stosować odpowiednie fundamenty, które zapewnią stabilne działanie odpływowe oraz nie dopuszczą do zamarznięcia takiego zbiornika.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

504 154 591

UDZIELAMY GWARANCJI NA 48 MIESIĘCY OD ZAKUPU

Obsługujemy cały kraj, bez względu na odległość

EKO-TRANS M. Żaczek

Niemianowice 160

Gózd 26-634 koło Radomia

Biuro - 504 154 591

Biuro - 505 081 506

Mieczysław - 507 276 797

Dokumenty,teksty, grafiki, zdjęcia i inne pliki tworzące serwis www.szambo.go3.pl są własnością firmy Eko-Trans o ile nie zostały oznaczone inaczej. Zawartość serwisu oraz innych publikacji autorstwa firmy Eko-Trans podlega prawom autorskim ich twórcy. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną lub elektroniczną jest zabronione, chyba, że zostało inaczej uzgodnione z firmą Eko-Trans.