ARTYKUŁY

Przygotowanie Wykopu Pod Szambo Betonowe

Artykuł zawierający ważne informacje na temat przygotowania wykopu.

Zbiornik Na Deszczówkę

W dobie wody wodociągowej i stałych opłat za korzystanie z tychże instalacji coraz więcej ludzi decyduje się na własny betonowy zbiornik na deszczówkę. A dlaczego betonowy? Po pierwsze: zbiornik betonowy niejednokrotnie jest tańszy od swojego plastikowego lub żywicznego konkurenta (chodzi tu o zbiornik z np. PCV) oraz jest o wiele od niego wytrzymalszy, na nacisk ziemi czy na ciśnienie panujące w środku. Przy odpowiednim wzmocnieniu zbiornika betonowego, można po nim jeździć samochodem osobowym lub nawet ciężarowym!

Domowe oczyszczalnie ścieków

Najczęściej jeżeli chodzi o przydomowe oczyszczalnie ścieków klienci wybierają zbiorniki z tworzyw sztucznych czyli PCV. Taki zbiornik posiada najczęściej dwie- trzy komory gdzie w jednej komorze pozostają grube „frakcje” (stolce, kawałki papieru itp.) a do dalszej komory przechodzą ścieki w postaci płynnej, czyli jest to najczęściej taka „ściekowa woda”. Czasami takie komory w takich zbiornikach z PCV mają pozakładane filtry lub przynajmniej jakiś filtr na samym wyjściu powinien się znajdować (po prostu tak najczęściej jest to robione w tego typu zbiornikach, chociaż specjalistą od sztucznych zbiorników nie jestem). Następnie hydraulik/firma instalacyjna rozprowadza drenaż, czyli długie dziurkowane rurki, którymi następnie taka „woda ściekowa” wsiąka sobie w glebę.

Zgodnie z przepisami, szambo na terenie zabudowy jednorodzinnej, powinno być oddalone o minimum 5 m od okien, i drzwi budynku mieszkalnego, 15 m od studni, oraz 2 m od granicy działki, drogi, czy chodnika.

UDZIELAMY GWARANCJI NA 48 MIESIĘCY OD ZAKUPU

Obsługujemy cały kraj, bez względu na odległość

EKO-TRANS M. Żaczek

Niemianowice 160

Gózd 26-634 koło Radomia

Biuro - 504 154 591

Biuro - 505 081 506

Mieczysław - 507 276 797

Dokumenty,teksty, grafiki, zdjęcia i inne pliki tworzące serwis www.szambo.go3.pl są własnością firmy Eko-Trans o ile nie zostały oznaczone inaczej. Zawartość serwisu oraz innych publikacji autorstwa firmy Eko-Trans podlega prawom autorskim ich twórcy. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną lub elektroniczną jest zabronione, chyba, że zostało inaczej uzgodnione z firmą Eko-Trans.