Przygotowanie Wykopu pod szambo betonowe

Artykuł zawierający ważne informacje na temat przygotowania wykopu.

Przygotowanie terenu:

1. Zrób wykop pod zbiornik dwie godziny przed jego dostawą

2. Wymiary wykopu powinny być zgodne z wytycznymi podanymi wcześniej przez konsultanta

Standardowo wymiary wykopu pod szambo betonowe powinny być następujące:

3. Pamiętaj by dno wykopu było równe

W zależności od gruntu i typu zbiornika podłoże powinno być poziomowane, podsypane piaskiem bądź żwirem o grubości 10cm. Należy także dopilnować, aby koparka wyrównała dno przed zrobieniem podsypki, a nie podsypka służyła do jego wyrównania! Jest to bardzo ważne aby uniknąć mechanicznego uszkodzenia dna w postaci pęknięcia.

4. Przygotuj wjazd

Pamiętaj żeby usunąć zbędne samochody, otworzyć bramę lub ściągnąć ogrodzenie(utwardzić terenu w przypadku miękkiego podłoża) tak by samochód z szambem mógł bez problemu dojechać do wykopu.

5. Przygotuj podjazd pod wykop

Samochód ma wymiary: długość- 10m; szerokość- 3m z lusterkami; waga- ok. 30 ton.

6. Przygotuj przedłużacz (i dostęp do prądu) abyśmy mogli podłączyć mieszadło

7. Konkretny termin i godzina dostawy zbiornika są ustalane cztery dni wcześniej i wtedy także zalecamy by wykop pod zbiornik zrobić dwie godziny przed dostawą. W przypadku braku gotowego wykopu w momencie przyjazdu naszych pracowników za każdą godzinę postoju samochodu naliczana jest opłata w wysokości 100zł

8. Na pogodę niestety nie mamy wpływu i w przypadku, gdy ma ona istotne znaczenie przy montażu(np. utrudni wjazd) wówczas należy dzień przed ustalonym terminem dostawy do godz. 11 zgłosić zmianę terminu montażu. W przypadku braku takiego zgłoszenia klient zobowiązany jest do wniesienia opłaty wg wcześniejszych ustaleń. Zbiornik wówczas jest zostawiany u klienta na posesji i montowany w późniejszym terminie- przy ładnej pogodzie za niewielką opłatą.

9. Nasza działalność to przemysł ciężki uzależniony od wielu czynników, na które niestety nie mamy wpływu, np. korki, wypadki na drodze, kontrola inspekcji drogowej, złe warunki atmosferyczne czy też problemy związane z wjazdem lub wyjazdem od klienta, zakopanie się samochodu i wiele innych… Dlatego gdy spóźnia się dostawa, a koparka czeka nie odpowiadamy za jej oczekiwanie. Według zaleceń producenta zbiorniki nie powinny być zakopywane od razu dlatego zalecamy odesłanie koparki po wykonaniu wykopu i zarezerwowanie jej na zasypanie zbiornika na drugi dzień lub zorganizowanie jej pracy u siebie po zrobieniu wykopu. Można połączyć roboty ziemne robiąc je jednego dnia.

UDZIELAMY GWARANCJI NA 48 MIESIĘCY OD ZAKUPU

Obsługujemy cały kraj, bez względu na odległość

EKO-TRANS M. Żaczek

Niemianowice 160

Gózd 26-634 koło Radomia

Biuro - 504 154 591

Biuro - 505 081 506

Mieczysław - 507 276 797

Dokumenty,teksty, grafiki, zdjęcia i inne pliki tworzące serwis www.szambo.go3.pl są własnością firmy Eko-Trans o ile nie zostały oznaczone inaczej. Zawartość serwisu oraz innych publikacji autorstwa firmy Eko-Trans podlega prawom autorskim ich twórcy. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną lub elektroniczną jest zabronione, chyba, że zostało inaczej uzgodnione z firmą Eko-Trans.