Szamba Betonowe Dowóz i montaż do woj. Zachodniopomorskie

Proces technologiczny tworzenia konstrukcji betonowych oraz konstrukcji stalowo – betonowych nie należy wcale do łatwych procesów. Jest tak, ponieważ proces ten najczęściej opiera się na odlewaniu betonu w konkretne zbrojenie stalowe, co pozwala na utrzymanie sztywności oraz trwałości konstrukcji. Dzięki takiemu odlewaniu betonu, można otrzymać praktycznie dowolny kształt, który jest uzależniony zrobieniem odpowiedniej formy. Tym samym również szamba betonowe są wykonywane właśnie w ten sposób. Odlewany beton jednak ma pewną wadę. Powstają w nim bardzo duże naprężenia, które wynikają przede wszystkim z faktu wiązania się materiałów. Wiązanie się materiałów jest przede wszystkim związane z wiązaniem się komórek betonu. To natomiast powoduje, że w środku występują bardzo duże siły, które mogą doprowadzić do rozerwania betonu. Aby temu zapobiec stosuje się nowoczesną technologię jaką jest odprężanie. Odprężać można na wiele sposobów, jednym z nich jest oczywiście wyżarzanie, jest to sposób stosowany w konstrukcjach odlewanych.

Drugim natomiast jest wibracja, który to sposób stosuje firma Eko-Trans, której profil działalności sięga na całą Polskę i obejmuje wszystkie województwa, również zachodniopomorskie. Dzięki temu procesowi beton pozbywa się wewnętrznych naprężeń i staje się zdecydowanie mniej ściśnięty. W tym momencie natomiast następuje również poluzowanie porów betonowych, co może doprowadzić od przeciekania zbiornika. Aby temu zapobiec stosuje się specjalistyczne środki, które mają dodatkowo beton uszczelnić. Tak przygotowane szamba betonowe to gwarancja szczelności oraz wytrzymałości. Bez odpowiedniego odprężania wibracyjnego, szambo może wytrzymać rok lub dwa lata i zacząć pękać, co będzie oczywiście skutkowało przeciekaniem zbiorników. Oczywiście prawdą jest to, że odprężanie nie jest procesem koniecznym, jednak na pewno zwiększa żywotność oraz trwałość zbiornika. Natomiast konieczne jest przy bardzo dużych zbiornikach, które odlewane są przez stosunkowo długi okres czasu, a nie z jednej mieszanki betonowej.

KONTAKT 507 276 797

UDZIELAMY GWARANCJI NA 48 MIESIĘCY OD ZAKUPU

Obsługujemy cały kraj, bez względu na odległość

EKO-TRANS M. Żaczek

Niemianowice 160

Gózd 26-634 koło Radomia

Biuro - 504 154 591

Biuro - 505 081 506

Mieczysław - 507 276 797

Dokumenty,teksty, grafiki, zdjęcia i inne pliki tworzące serwis www.szambo.go3.pl są własnością firmy Eko-Trans o ile nie zostały oznaczone inaczej. Zawartość serwisu oraz innych publikacji autorstwa firmy Eko-Trans podlega prawom autorskim ich twórcy. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych i rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną lub elektroniczną jest zabronione, chyba, że zostało inaczej uzgodnione z firmą Eko-Trans.